Diş Teli Fiyatı

Diş Teli Fiyatı

Diş teli uygulaması yaptırmak isteyen bireylerin en çok merak ettikleri durumlardan biri de diş teli fiyatı ne kadar olduğudur. İşlemin fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Bunun nedeni her bireyin yaşadığı sağlık probleminin yüzde yüz aynı olmamasıdır.

Bu nedenle tedavi ve takip süreci çok farklı sürelerde tamamlanmaktadır. Bazı bireyler diğer hastalara göre daha uzun sürede tedaviye yanıt verebilirler. Seans sayısı arttıkça fiyatlarda da değişiklikler olacaktır. Diş teli tedavisi günümüzde oldukça kolay ancak yerine göre maliyeti değişen bir işlemdir.

Diş Teli Kaç TL 2021?

Bireyler estetik bir gülüşe sahip olmak için ortodonti tedavisine ihtiyaç duyabilirler. Bu sayede doğuştan gelen çarpık diş problemleri ortadan kaldırılabilmektedir. Tedavinin ne kadar süreceği, ortodonti adına nelerin yapılması gerektiği, var olan başka problemlere göre nasıl bir yol izlenmesi gerektiği tamamen kişiye özel bir durumdur.

Bu nedenle diş teli kaç TL 2021 yılında, diye bakıldığında bireyde izlenecek olan tedavi yoluna göre farklı farklı fiyatlar ortaya çıkacaktır.

Ödeme miktarının ne kadar olacağını doğru şeklide işlem öncesinde öğrenebilmek mümkündür. Bunun için kişinin diş hekimine muayene olması, kendisi için izlenmesi gereken yolu öğrenmesi ve bunun sonucunda ne kadar ödeme yapması gerektiğini hekimine sorması gerekmektedir.

Muayene olmadan diş hekimini arayarak bu bilgileri net bir şekilde edinmek de mümkün değildir. Diş hekiminin ilk olarak bireydeki problemleri tespit etmesi fiyatı belirleyebilmesinde çok büyük önem taşımaktadır.

Diş Teli Fiyatı Ne Kadar?

Diş teli fiyatı ve diğer uygulamaların ne kadar olması gerektiği azami şekilde Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından her yıl düzenlenerek yayınlanmaktadır. Ancak fiyatlar bundan daha aşağı ya da daha fazla olabilmektedir. Bunda hem hekimin kararı hem de bireyde uygulaması yapılacak olan işlemlerin neler olduğu önem kazanmaktadır.

Diş teli fiyatı 2021 yılı için Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından;

  • Tek diş braket tatbiki KDV dahil şekilde 305 Türk Lirası
  • Tek diş lingual tatbiki KDV dahil şekilde 310 Türk Lirası
  • Düşen tek diş braket tatbiki KDV dahil şekilde 285 Türk Lirası
  • Bant ya da tek diş braket çıkarılması KDV dahil şekilde 105 Türk Lirası şeklinde belirlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GanoBet | Bahis siteleri